top of page
התוכניות שלנו

התוכנית שלנו

שיקום תעסוקתי לנשים וגברים במעגל זנות

בהופ סנטר אנחנו מספקות לשורדות ושורדי זנות הזדמנות להתחלה חדשה. המטרה שלנו היא להסיר את המכשולים שמשאירים אותם לכודים במעגל הניצול באמצעות תוכנית הכשרה מקיפה בשיתוף משרד הרווחה והביטחון החברתי, המספקת מיומנויות מעשיות, מקלה על השמה בעבודה ומציעה תמיכה רגשית ומקצועית ארוכת טווח.

שלבי התוכנת

שלבי תוכנית ההכשרה 

בשיתוף משרד הרווחה והביטחון החברתי

לוגו של משרד הרווחה והביטחון החברתי
השמה בעבודה

השמה בעבודה

עם מיומנויות חדשות ביד, אנו עוזרות לשורדות ולשורדי הזנות למצוא מקום עבודה מפרנס ומכבד, שיעניק להם גם גאווה ומשמעות. לאחר הכניסה לעבודה אנו מציעות תמיכה שוטפת הן למעסיקות ולמעסיקים והן לעובדות ולעובדים, כדי להבטיח הצלחה מלאה בתפקיד.

השמה בעבודה

ליווי אישי מותאם 

ליווי מקצועי ואישי, המבוסס על קשר עמוק, אמון וכבוד, הוא מרכיב חיוני בתהליך היציאה מהזנות. זו הסיבה שהתוכנית שלנו כוללת 24 חודשי תמיכה תעסוקתית ופסיכו-סוציאלית מתמשכת - מתחילת הקורס, דרך ההשמה בעבודה, ואף בהמשך התפתחות מסלול הקריירה האישית של כל בוגרי הקורס שלנו.

ליווי אישי מותאם

קורס ״תעסוקה מיטיבה״

קורס ההכשרה שלנו, בן 90 שעות, מעניק לשורדות ושורדי זנות כלים מעשיים כדי שיוכלו להיכנס לשוק העבודה הישראלי בביטחון. נושאי הלימוד כוללים:

  • שליטה בכעסים

  • תכנון תקציב

  • סטיילינג מקצועי לעבודה

  • ועוד...

  • סדנאות לחיפוש עבודה

  • הכנה לראיון

  • כתיבת קורות חיים

  • זיהוי חוזקות

קורס תעסוקה מיטיבה
המתפרה שלנו

המתפרה ו-KitePride

אנחנו מאמינות בתעסוקה מכבדת ומפרנסת ככוח משמעותי שיכול לשנות את החיים של כל מי שיוצא ממעגל הזנות. לכן פתחנו ב-2016 מתפרה קטנה ברחוב שוקן בתל אביב, בה מועסקות ומועסקים יוצאות ויוצאי מעגל הזנות. המתפרה היא חלק ממיזם אופנה המייצר תיקים ייחודיים ממיחדוש (שימוש מחודש) מצנחים ומפרשים, כך הם ניצלים מהטמנה באדמה והופכים לתיק ידידותי לסביבה, צבעוני ואופנתי, one of a kind, שנושא גם ערך חברתי עצום.

תיקי KitePride

סיפורה של י׳
בוגרת התוכנית

סיפור אישי

* אילוסטרציה

כשהבנתי עם עצמי שהעיסוק בזנות הוא כבר לא אופציה מבחינתי, ואני חייבת לעשות סדר בחיים שלי, היה לי פחד עצום שלא אמצא עבודה שאני אוהב ואוכל להתמיד בה; שיש לי חורים בקורות חיים, של השנים שהייתי בזנות ולא אדע איך להסביר אותם, או יותר נכון איך לא להסביר אותם למעסיקים.
 

כשראיתי פוסט בקבוצה של "לא עומדות מנגד" על קורס השיקום התעסוקתי של "הופ סנטר" היה נראה שזה בדיוק הפתרון לבעיות שלי.

כשפניתי אליהם לא הייתי מסוגלת לדבר בטלפון והתעקשתי להתכתב, קבענו פגישת הכרות (שכמעט וביטלתי אותה באותו הבוקר), אבל מהשנייה שנכנסתי בדלת, ידעתי שהגעתי בדיוק למקום שמתאים לי, מקום שיעזור לי למצוא עבודה מתאימה לי. 
 

כל יום וכל סדנא נוספת בקורס לימדו והזכירו לי דברים שנמצאים בי; דברים שיעזרו לי למצוא את העבודה שמתאימה לי. את רשימת החוזקות שכתבו עליי חברות הקורס אני שומרת אצלי בטלפון ומסתכלת בה פעם בשבוע לפחות כשבא לי לזרוק הכל ולחזור לזנות. 
 

אחת הסדנאות שעברנו הייתה סדנת כלבנות, התאהבתי בכלבים של המרצה ואמרתי לעצמי שיש לה את העבודה הכי טובה בעולם וגם אני רוצה לעבוד עם כלבים. כשהבנתי שיש אופציה לקבל מימון ללימודים שוב הבנתי שאני במקום הנכון. קיבלתי מ"הופ סנטר" את כל העזרה בהשגת המימון מביטוח לאומי. סיימתי את הלימודים, קבלתי עזרה מהצוות של "הופ סנטר" בדיוק מה ואיך לומר בראיון עבודה. השגתי עבודה שהיא חלומית מבחינתי, את האופציות להתפתח בתחום אני מגלה כל יום מחדש ובטוחה שאגשים לי כל שאיפה מקצועית שתהיה.

בוגרות ובוגרי הקורס "תעסוקה מיטיבה", בשיתוף משרד הרווחה, כותבות לנו:

"...בזמנו פרשתי מהתואר שיכולתי לסיים ועכשיו הגעתי לכאן. איכשהו עמוק בתוך תוכי ידעתי שזה הכרחי לפתוח בתהליך שיקומי ולבטוח בכן. לא תמיד פשוט וקל להודות בזה, זה המשקעים של פעם"
bottom of page